Fablab : Üretim Deneyimleme Atölyesi

25-28 Temmuz tarihleri arasında FabLab İstanbul’da gerçekleştirilecek olan  bir haftalık “Üretim Deneyimleme Atölyesi”nde konularında uzman eğitmenler, günlük tadımlık atölyeler ile sizlerle olacak.
 
15 -25 yaş grubu katılımı için  planlanan atölyelerin içeriği aşağıdaki gibidir;
 
25- 26  Temmuz 
Atölye İstanbul’da  Maker Studio koordinatörlüğünde bulunmuş, “Yerli Maker” firması kurucusu Selçuk Keser 25 Temmuz’da Arduino programlamaya ve elektroniğe  başlangıç yapmak isteyenler için keyifli bir eğitimle sizlerle olacak.
 26 Temmuz’da ise programlamaya başlamanın en kolay yolu olan Scratch ile kompütasyonel düşünmeyi ve programlamayı öğrenirken görsel tabanlı  kodlamanın mantığını  kavrayacağız.
 
27 Temmuz    
FabLab İstanbul Koordinatörü Endüstriyel Tasarımcı Tahsin Demir tarafından “Autodesk 123D” eğitimi verilecektir. Bu atölyede bilgisayar ortamında  3Boyutlu sayısal modelleme mantığı ve tasarım odaklı 3 boyutlu düşünme pratiğinin geliştirilmesi amaçlanmakta olup eğitimin ardından temel düzeyde geometrik çizimler gerçekleştirebilir ve hayal gücünüzü fiziksel ürüne dönüştürmenin  ilk  adımını atabilirsiniz.
 
28 Temmuz
“Tridi Atölye” firması kurucusu Çınar  Topaloğlu 3Boyutlu üretim ilkeleri hakkında bir seminer vererek 3Boyutlu yazıcıların çalışma prensipleri, kullanılacak malzeme seçimi ve bireysel üretim amaçlı kullanım hakkında katılımcıları bilgilendirecek, ardından 27 Temmuz tarihli atölyede bilgisayar ortamında sayısal modellenmiş ürünlerin 3Boyutlu  üretim aşamaları anlatılarak üretim deneyimlenecektir.